23 Haziran 2012 Cumartesi

Suriye'yi Yenmenin Yolları

Savaşın kapımızda olduğu bu günlerde ben de boş durmadım ve hemen birkaç strateji geliştirdim. Bu ülkenin benim gibi askeri dehalara ihtiyacı olduğu bir gerçek. Askeri Lise mülakatlarında iki barfiks az çektim diye beni eleyen albaylara da bu stratejiler kapak olsun. Gerçi Silivri'de internet yoktur ya neyse.1) Suriye'ye Muhalif Gönderelim: Mevcut Suriye yönetimi biliyorsunuz tam bir muhalif avcısı konumunda. İşte bu yüzden bundan sonraki ilk CHP kongresini Şam'da yapalım. Sonuçta onlar da muhalif. Beşar Esad'a da haber salalım "Abi ülkende muhalif var, haberin olsun." diyelim. O CHP'lileri öldürürken arkadan dalalım. Ülkenin kuzeyini ele geçirdikten bir hafta sonra da MHP kongresi düzenleyelim. Derken derken ülkeyi ele geçirelim. Hem de ülkemizdeki muhalif sayısı azalsın ve herkes AKP'li olsun. Daha demokratik olalım. Ülkemiz duble yol kaynasın.

2) Antep ve Siirtlileri Şam'a Salalım: Gaziantep ve Siirt'e göndereceğimiz bir heyet ile bu iki ilimize Şam fıstığının bir yalandan ibaret olduğunu, o yemişin gerçek adının Antep ve Siirt fıstığı olduğu fikrini aşılayalım. Halk gaza gelmeyecek gibi olursa Nihat Doğan ve Atilla Taş'a Antep Fıstığı Marşı, Siirt Fıstığı Efsanesi gibi eserler yaptıralım. STV'ye "İki Fıstık Tek Millet" isimli bir dizi yaptıralım. Halkımız duyarlılığını gösterecek ve Suriye'ye gerekli dersi verecektir.

3) Mete Çubukçu'yu Suriye'ye Gönderelim: Senelerdir girmediği cephe kalmayan, hatta savaş olmayan zamanlarda bir şekilde bir savaş çıkartarak ekmeğinden olmayan emektar savaş muhabirimiz Mete Çubukçu'yu Suriye sokaklarına gönderelim. Mete'yi gören Suriye halkı "Hasiktir savaş çıktı lan." diyerek erzak toplama telaşıyla birbirini ezerek öldürür ve Mete Reis de ülkeyi kolaycacık ele geçirir.


4) Sularını Kesip Açalım: Senelerdir her coğrafya öğretmeninin "İstesek sularını keseriz." diye yaptığı geyiğin upgrade versiyonunu yapalım. Şimdi bunlar savaşa girmeden önce abdest alamasınlar diye sularını keselim. Susuz kalıp teyemmüm abdesti alsınlar fakat tam o sırada tekrar sularını açalım. Suyu görünce teyemmüm abdesti bozulacağından ve bizim kahraman ordumuz komple abdestli olacağından savaşı iman gücüyle farklı kazanırız.

5) Hedef Şaşırtalım: Bu taktikte sorumluluk biz sosyal medya mensuplarına düşüyor. Facebook ve Twitter hesaplarımızdan "Hoff inşallah Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'ne bir şey olmaz ya :( Orası vurulursa ülke olarak mahvoluruz. Ama zaten Suriye'nin bütün silahları oraya ancak yeter. Yiyorsa denesinler!!" şeklinde yorumlar ile üniversitenin Google Map görüntüsüyle birlikte paylaşarak Suriye'nin Türkiye'nin en stratejik noktasının Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü olduğuna inanmasını sağlamalıyız. Böylelikle Suriye direkt orayı vuracaktır. Bizim hocalar da artık bu kutsal savaş için ölüversinler yani, sonuçta vatanseverlerse ölürler. Ben de ölürdüm ama gördüğünüz gibi strateji yapıyorum. Beyin konumundayım.

Evet, şimdilik aklıma gelen stratejiler bunlar. Şimdi izninizle dünya haritamı açıp üzerinde plastik askerler ile bir şeyler yapıyormuş gibi yapayım. Milli Savunma Bakanlığı işten atmasın. Esen kalın.

2 yorum: